Zadaniem grafika komputerowego jest przede wszystkim tworzenie identyfikacji wizualnej, która jest Cię w stanie pozytywnie wyróżnić na tle konkurencji. Dzięki przemyślanym zabiegom, tworzącym spójny i czytelny przekaz graficzny, dotrzesz do znacznie szerszego grona odbiorców.

Jak sprawdzić czy grafik jest dobry?

Doświadczenie.

Przejrzyj portfolio , sprawdź dotychczasowe projekty. Zwróć uwagę na całokształt realizacji, która Ci się podoba. Zastanów się czy jest spójna, czytelna i czy wywiera na Tobie pozytywne wrażenie. Następnie zwróć uwagę na szczegóły, czy realizacja jest starannie przeprowadzona, linie dokładnie poprowadzone. Dobry grafik dba o każdy detal.

Wiedza. Aby móc więcej.

Zastanów się jak wyglądały projekty graficzne stron internetowych, logotypów, wizytówek, które widziałeś. Widząc kilka realizacji możesz ocenić jakie są możliwości grafika. Różnicę między nowoczesnym podejściem, z wykorzystaniem zaawansowanego oprogramowania i technik, a projektem przeciętnym widać jak na dłoni.

Pomysłowość. By mieć siłę przebicia.

Ważne jest, aby stworzone obrazy niosły odpowiedni przekaz. Należy dostosować projekt graficzny pod poszczególne zlecenie, z zachowaniem spójności z prezentowaną tematyką i treścią. Komunikat słowny musi współgrać z aranżacją graficzną. Projekt strony internetowej jubilera będzie różnił się od strony fabryki mebli. Ich wspólnymi cechami będą wyłącznie kardynalne zasady stosowane dla wszystkich projektów, takie jak identyfikacja, budowanie zaufania etc.

W swej pracy pamiętam o ciągłym doskonaleniem swych umiejętności pod kątem tych zasad. Dzięki temu tworzę projekty nietuzinkowe i skuteczne.